درباره مهندس نوید عابد پور

 
متولد ساعت 9 صبح 28 دی ماه سال 1366، شهرستان بیرجند، مرکز خراسان جنوبی، شرق ایران.
تحصیلات کاردانی نرم افزار کامپیوتر را در سال های 84 تا 86 طی می کند و در سال 87 دوره شریف سربازی را آغار و با خوش اقبالی در سال 88 به اتمام می رساند. و همزمان در همین سال در دوره کارشناسی نرم افزار کامپیوتر پذیرفته می شود و در سال 90 فارغ التحصیلی خود را می گیرد. در سال 93 همزمان با استخدام در یکی از ادارات دولتی، در مقطع کارشناسی ارشد رشته امنیت اطلاعات دانشگاه امام رضا (ع) پذیرفته می شود. از آن جا که همیشه فردی عدالت خواه بوده و تن به ذلت نمی دهد، با توجه به نگاه مادی گرایانه برخی اساتید به دانشجویان و به نشانه اعتراض از ادامه تحصیل منصرف می شود. در کار دولتی نیز به دلیل پرداخت اضافه کاری های نامعقول به وی، بی عدالتی ها و عوامل سوء مدیریتی و بی کفایتی مدیران در آن ارگان، پس از یک سال فعالیت، استعفای خود را تقدیم می کند.
همین مدت کافی بود که تجارب زندگی در شهرهای بیرجند، مشهد، طبس، کرمانشاه و کرمان را از سرگذرانده باشد.
از همان کودکی با فروش فرره شروع کرده بود. کارگری، طراحی و تبلیغات، کار در چاپخانه، تکنسین نرم افزار، آموزش خصوصی، فروش، سخنرانی، مدیریت، کارشناس شبکه، بازاریابی شبکه ای و ... را می توان فقط بخش بسیار کوچکی از تجارب شخصی وی دانست.
تشنه تفکر، خلاقیت و نوآوری است. در ذهن او فقط موفقیت جای دارد و همواره بر این باور است باید رشد و ترقی را در همه شئون زندگی داشت.
گاهی شعر می گوید، گاهی دست بر قلم می شود، و گاهی از آن چه بر ذهنش تراوش می شود بر دیگران می بخشد. کتاب می خواند و سفر می کند، و همیشه زمان را عادلانه ترین توزیع در دست بشر می داند. همیشه حرفی برای گفتن دارد. مشاوره می دهد براساس منطق و عقل و احساس. اخلاقیات و ادب اهمیت ویژه ای در نزد وی دارد. به قول خودش دیر شناخته می شود و البته برای شاد بودن هیچ گاه ارزش های انسانی را پایین نیاورده.
بر این باور است گمنام اما خوشنام بودن بهتر است. در مذاکرات و جلسات حقوق دو طرف را در نظر می گیرد. موفقیت را برای همه می خواهد و انگیزه خلاق گوشه ای از تفکرات مهندس نوید عابدپور برای خلق موفقیت می باشد.